negatywne emocje
|

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

W tym czasie jesteśmy bardziej narażeni na stres. Dlatego tydzień zaczynam od 6 sposobów na negatywne działające emocje. Wypowiedzieć zmartwienia, oczyścić umysł.

✔️ Po obudzeniu przez 7 minut pisanie na kartce wszystkiego, co przychodzi na myśl. Wyrzucenie z głowy zmartwień, powoduje oczyszczenie. Jeśli nie pomoże, należy pisać dalej. To co zapisane jest załatwione, nie musisz dalej się martwić.

✔️ Przez 5 dni zapisanie przez godzinę, wszystkiego, co martwi. Wszystkie żale, problemy, nawet cofnięcie się do dzieciństwa. Pozwala nie tylko na oczyszczenie, ale głębokie zrozumienie siebie.

✔️ Dziennik uczuć. Uczy samoświadomości i znajomości siebie. Oprócz oczyszczenia pozwala na zauważenie i nazywanie emocji oraz bodźców, które je uruchamiają. Dzięki poznaniu siebie, wiemy, jak reagujemy, a świadomość tego, pozwala na korzystanie z różnych narzędzi, żeby sobie pomóc. Często przyczyna naszego złego samopoczucia jest nieuświadomiona, metoda pomaga ją odkryć.

✔️Terapia, coaching . Niektóre rzeczy wymagają wypowiedzenia, uświadomienia, wybaczenia. Szczególnie gdy Twoje życie nie było satysfakcjonujące od zawsze. Terapia pozwala cofnąć się do przeszłości, ponieważ wiele negatywnych schematów właśnie tam ma swoje źródło, a umysł nieświadomy przenosi zapamiętane schematy. Jeśli Twoje dzieciństwo było niestabilne i miało niedostatki emocjonalne, tego właśnie szukasz, niestabilności, pogrążasz się w negatywnych emocjach i lawirujesz od pozytywizmu i negatywizmu. Ból i cierpienie za niedostateczne dzieciństwo, powoduje, że we wszystkim widzisz problem, nie potrafisz cieszyć się życiem. Coaching natomiast bazuje na przyszłości. Pomoże Ci w Twoim rozwoju i odkryć potencjał. Warto skorzystać z pomocy, jeśli negatywne emocje destrukcyjnie działają na rzeczywistość.

✔️Medytacja – sposób na wyciszenie i oczyszczenie umysłu. Przyjęcia świata realnego. Osiągnięcia harmonii, ciszy i spokoju. Zacznij od uważnego oddechu, sprawdzaj uwagę do niego, po kilku miesiącach zauważysz zmiany. Medytacja w znacznym stopniu, poprawia jakość życia i jego równowagę.

✔️ Relaksacja, każdy sposób, który relaksuje, śpiew, taniec, spacer, wyciszająca muzyka. Napełnienie umysłu pozytywnymi bodźcami, powoduje, że to, co wzmacniasz rośnie. Nie zastępuje jednak głębokiej pracy nad sobą.

✔️Rozmowa z przyjaciółmi. Badania pokazują, że osoby, które mają oparcie w bliskich w przypadku stresu, żyją dłużej, niż Ci, którzy nie mają się komu zwierzyć.

✔️Grupy wsparcia. W pewnym instytucie przeprowadzono badanie osób chorujących na raka, które pokazało, że kobiety śmiertelnie chore na raka piesi, uczestniczące w grupach wsparcia żyły o 23 miesiące dłużej, niż te pozostawione bez takiej opieki. Każde grono znajomych, mastermindy lub grupy terapeutyczne pozwolą spojrzeć z innej perspektywy, wzmocnić się.

 

Jeśli cierpisz, nie zostawiaj tego tak. Stres, ból emocjonalny, znacząco wpływa na zdrowie, długość życia i jego jakość. Można to zmienić. Przeżyć życie, nie trwać.

Moc marki zaczyna się od Ciebie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *