ekpert

Jak być ekspertem w swojej firmie?

Jak być ekspertem w swojej firmie?

Dziś wpis, który jest kontynuacją sobotniego postu.

Jak poradzić sobie z porażką?

Webinar za webinarem, szkolenie za szkoleniem, ekspert za ekspertem (następny Katarzyna :P), wszyscy mówią jak prowadzić biznes, żyć, a Ty nie wiesz już kogoś słuchać.

Twój rozwój

Nic nie jest złego w szkoleniach, nauce i rozwoju. Poszerzanie wiedzy, powiększanie horyzontów czy zmiana perspektywy, szukanie inspiracji jest pozytywne i potrzebne.

Ważne  jest żeby w tym wszystkim nie zagubić własnej tożsamości. Jeśli prowadzisz firmę to Ty jesteś odpowiedzialny za wszystkie decyzje,  nawet jeśli zatrudnisz doradcę, to konsekwencję decyzji będziesz ponosić Ty. Nic nie zmieni wskazanie winnego jeśli coś się nie powiodło, to Twoja firma i finanse 🙂

Nie da się w tym wypadku przerzucić odpowiedzialności na innych.

Jestem ekspertem w swojej firmie

Dlatego pamiętaj, że masz prawo nie zgadzać się z kimś, nawet jeśli to jest największy ekspert na świecie. Zawsze masz prawo mieć inną wizję, ponieważ to Ty jesteś odpowiedzialny za Twoją firmę. Już to pisałam, że jeśli coś się sprawdza u innych, niekoniecznie może sprawdzić się u Ciebie. Co więcej nie powiedziane jest, że nie wymyślisz własnej strategii marketingowej, a już wspomniałam, wygrywają Ci co są pierwszy i po nich się kopiuje, a nie Ci co naśladują innych. Nie piszę tu żeby  zamykać się i ograniczać się do własnego ego. Tylko o nie zapominaniu zadania sobie pytania, wśród natłoku informacji, o to czego ja właściwie chcę.

Ryzykowania i odwagi w podejmowaniu decyzji dobrych dla Twojej firmy i brania za nich odpowiedzialności.

Rozsądna odwaga

Kiedyś szukając mieszkania, spotkałam jednego mężczyznę, który sprzedawał mieszkanie wraz z całym dobytkiem i przeprowadzał się do Poznania, z powodu nowej pracy.

– nie boi się Pan, tak wszystko zostawić? – zapytałam

–  kto nie ryzykuje nie pije szampana – odpowiedział

Do dziś mój rozsądek nie pozwala mi czasami podejmowania tak ryzykownych decyzji.

Jednego jednak się nauczyłam, to ja jestem odpowiedzialna za moją firmę, to ja ją kreuję, nie mam na kogo zrzucić odpowiedzialności. Dlatego ja podejmuję decyzje, czasem ryzykowne, czasem zdroworozsądkowe i są one moje.

Nie daj sobie wmówić innym, że do czegoś nie dojdziesz, że Twoje postępowanie jest niewłaściwe, ryzykuj jeśli tak podpowiada Ci intuicja, zachowaj rozsądek, jeśli uważasz, że to najlepsza decyzja.

To Twoja firma, Twoje decyzje i  Twoja odpowiedzialność.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *