Komunikacja marki

Komunikacja treści marki

Ach, a dzisiaj mniej sentymentalnie.
Tak od poniedziałku, mocne uderzenie, co by Was obudzić, lub uśpić długością. 😉 Jednak naprawdę to wersja okrojona. Ważna z pozycji świadomej marki.
 
Komunikacja treści marki.
 
Wymaga bardzo dużo intuicji i wyczucia. Szczególnie podczas sprzedaży, pamiętając o zasadzie, lubimy kupować, ale nie lubimy, jak nam się sprzedaje.
 
Jak więc komunikować, żeby marka zaistniała w świadomości Odbiorców?
 
✔️ Komunikacja treści marki na Twoje dlaczego według niezrównanego Sineca. Choć według mnie zrozumienie, świadomość, dlaczego robimy, to co robimy jest ważniejsza niż komunikacja, gdyż od tego wszystko się zaczyna. Jeśli całą komórką ciała wiesz dlaczego, robisz to co robisz, widzisz misję, to i komunikacja staje się autentyczna, szczera oraz z serca. A uwierz mi, taka przekonuje najbardziej. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Z moich przeprowadzonych procesów „dlaczego” wynika, że nawet osoby, które pracowały z pasji, nie potrafiły powiedzieć dlaczego wykonują swoją pracę, a nazwanie tego, wejście w głąb siebie, spowodowało, że doznawały olśnienia, a często wzruszenia. Odkrycie dlaczego układało ostatni puzzel, nadawało sens i przeprowadzało w stan misji. Komunikacja o tym jest o tyle ważna, gdyż ludzie nie kupują od Ciebie co, tylko dlaczego to robisz?
Jakie jest moje dlaczego? Wynika z wydarzeń z dalekiej przeszłości, pamięci o tym jaki jest komfort pracy bez misji, duszy, serca, a z odkryciem tego.
 
✔️ Komunikacja treści marki na wartości. Tu również kłania się samoświadomość. Wiedza czym się kierujesz w biznesie i życiu, jakie masz wartości oraz pisanie o tym.
 
✔️ Komunikacja treści marki na produkt, usługę. O tak, odbiorca musi wiedzieć co sprzedajesz, a bardziej jakie korzyści będzie z tego miał. Często nacisk trenerów jest na dawaj wartość, dawaj wartość, oczywiście bardzo ważna, ponieważ po nią przychodzą odbiorcy, jednak często zapominamy, że powinniśmy również sprzedawać. Komunikować, co robimy, żeby ludzie mieli tego świadomość. Często mamy opór przed sprzedażą. Wynika to z niezbyt popularnego trendu natrętnego wciskania, a przez to awersji zarówno u osób kupujących, jak i sprzedających.
Jak to robić? Ja mówię ukochaj swój produkt, bądź nim tak zachwycony, tak aż będziesz opowiadać o nim z błyskiem w oku, gorącym sercem i wypiekami na twarzy. Nie egoistycznie, tylko z wewnętrznego przekonania, duszy To porywa. Tak, ale do tego potrzeba odkrycia dlaczego i misji…
 
✔️Komunikacja treści marki na wzbudzenie świadomości istnienia marki. Ja nazywam to wtrąceniami zdań w tekst lub ukrytą sprzedażą. Niby przypadkiem…. W tym tekście również zastosowałam ów zabieg, informując, że przeprowadzam proces dlaczego. Budując tym samym świadomość, co jest moją usługą i dlaczego jest taka ważna.
 
✔️ Komunikacja treści marki na cechy marki. Jaki jesteś, czym się wyróżniasz, czy jesteś mentorem, ekspertem, a może partnerem. Ten artykuł ma na przykład za zadanie budowanie pozycji eksperta.
Komunikacja treści marki
Po co to wszystko?
Po to, by zaistnieć w świadomości konsumentów, budować zaufanie, reputację, odpowiedni, autentyczny, spójny obraz i wreszcie sprzedawać.
 
Tak, może marketingowców i copywritingowców, nieco zawiodę. Wierzę w samoświadomość, misję i pracę z serca, dużo tego w tym tekście. W poznanie atrybutów marki i świadome ich komunikowanie. Nie za bardzo w beznamiętne sztuczki marketingowe, pisarskie. Choć wiedza na ten temat pomaga w jasnym wyrażaniu komunikatu. Usystematyzowaniu, jak chcę wyrazić siebie.
 
I niezmiennie informację do Was ślę i hasztag, które są również komunikacją marki:
 
Silna marka zaczyna się od Ciebie. #markizduszą

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *