Marka osobista w Social Media
|

Marka osobista w Social Media

✔️ Autentyczność – odbiorca rozpozna fałsz. Ponadto zakładanie masek bardzo obciąża nasz organizm, nie prowadzi nas do spełnionego biznesu i życia. Powstaje wewnętrzny konflikt. Zastanów się dlaczego musisz kreować, czy to brak pewności siebie, że prawdziwy Ty, nie przekonana odbiorców, nie jest tak atrakcyjny i musisz udawać kogoś innego? Warto to przepracować. Być może nosisz w sobie cierpienie i przed światem udajesz kogoś innego, być może oczekuje od Ciebie tego biznes lub jak Ci się wydaje, otoczenie.  Może również masz przekonania, że nie można się obnosić sobą. Praca nad swoimi przekonaniami, blokadami, poczuciem wartości, pomaga żyć w spełnieniu, być sobą bez wstydu oraz budować piękną, silną, autentyczną markę.

✔️Dzielenie się wartością – odbiorcy będą Cię obserwować, jeśli będą mieli korzyści, zaspokoisz ich potrzeby. Z jakiego powodu ma ktoś ciebie czytać, co od Ciebie dostanie, nauczy się lub na coś otworzy. Gdy pojawi się wartość, nie tylko sprzedaż, pokazywanie własnego ego, będą i czytelnicy, może wkrótce klienci.

✔️Intencja – jesteś dla ludzi. Oczywiście na zasadzie wzajemności, bo musi być wzajemna wymiana energii, jeśli Ty jej nie uzyskasz również, szybko się wypalisz.  Jednak skupianie się tylko na sobie, czy pieniądzu nie niesie, nie przekonuje. Odbiorcy szybko się zniechęcą i odejdą.

✔️Rozwój – zawsze powtarzam, że jeżeli uważasz, że wiesz już wszystko, nie wiesz nic. Rozwój nie tylko poszerza nasze horyzonty, ale decyduje o tym, czy zostaniemy na rynku, czy ktoś nas nie wyprzedzi. Czytaj, uczestnicz w kursach, dociekaj, gdy tylko masz taką możliwość.

✔️Praca i konsekwencja – obserwuję jak wiele osób, rezygnuje po krótkim czasie działania, nie widząc efektów pracy. Markę osobistą w Social Media buduje się przez cały czas, jeżeli przestajesz publikować w sieci, znikasz. Jeśli liczysz na szybkie efekty, to niestety one nie nastąpią. Ludzie muszą cię poznać i zaufać Ci, to wymaga czasu, konsekwencji, pracowania nad wiarą. Oprócz tego zaplanowanej strategii, sprawdzenia czy nasze działania przynoszą efekt i korektę, gdy tak nie jest.

✔️Relacje – marka osobista nie istnieje bez ludzi, nie wystarczy tylko produkować posty, licząc na to, że są tak fantastyczne, iż wszyscy powinni je czytać. Wszyscy robią to samo. To aktywność, komentowanie pod innymi postami, działanie, buduje Twoją społeczność.

✔️Silne wnętrze – zawsze zaczynam pracę z klientami od przepracowania i poukładania swojego ja. Bowiem każdy brak pewności czy spójności będzie widoczny na zewnątrz. Gdy zaczniesz publikować i masz zaniżone poczucie wartości, po użytych słowach, energii tekstu, czytelnicy się zorientują. Blokady, przekonania, będą Cię stopować przed działaniem, wewnętrzny krytyk, utrudniał. Pojawi się strach przed oceną i wątpliwości czy to co napisane, nagrane jest dobre i wartościowe.  Poukładane wnętrze nie boi się, wierzy i działa oraz ma wyniki.

✔️Wartości, misja i wizja – ludzie kupują od Ciebie dlaczego to robisz, a nie co robisz. Marka z zasadami, która widzi i chce więcej, ma misję, ma drogę, która ją prowadzi, przyciąga innych. Wartości daję wnętrze i duch marce, ale również reputację. Misja powoduje, że mimo okoliczności, czasem trudniejszych, nie poddajesz się, to ona również przykuwa uwagę odbiorców, zrzesza grono osób, o podobnych poglądach.

✔️Wizerunek – kupujemy oczami, w związku z tym bardzo ważne jest, żeby zadbać o odpowiednią oprawę graficzną, brand profilu. Dbaj o jakość zdjęć, grafik, filmu i publikowanego contentu. Nie tylko, żeby budować wiarygodność, ale także z szacunku dla odbiorców.

✔️ Cecha wyróżniająca – moim zdaniem pojawia się, gdy marka jest poukładana, silna i z misją. Szukanie jej na siłę nie ma sensu. Każdy w sobie ma coś wyjątkowego, co można odkryć. Na rynku jest duża takich samych firm, jak Ty. Prawdopodobnie, część sprzedaje to samo. Cecha charakterystyczna, osobowość, sposób prezentowania, pozwoli Ci się wyróżnić.

Jeśli chcesz rozwijać swoją markę osobistą w Social Media , zapraszam do grupy Marki z duszą – marka pasji, serca i biznesu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *