Tych błędów unikaj na Facebooku.

Często można usłyszeć krążącą opinię, że Facebook już “umarł”. Jednak to bardzo duży mit, gdyż portal ten żyje i ma się bardzo dobrze!

Obecność na Facebooku to nie tylko przestrzeń do prywatnego kontaktu ze znajomymi i rodziną, ale również miejsce prowadzenie i promowania swojego biznesu. Dla firmy często stanowi internetową wizytówkę, okazję do zaprezentowania produktów i usług oraz zbudowania relacji z odbiorcami. Wielu użytkowników sieci sprawdza pierw markę właśnie na tym portalu, a dopiero później szuka jej strony internetowej lub recenzji w pozostałych zakamarkach internetu.

Warto więc zwrócić uwagę na kilka dość częstych błędów, które pojawiają się przy prowadzeniu strony firmowej:

🗨 Chaos w publikacjach — działanie bez pomysłu, regularności i strategii, wrzucanie przypadkowych i nieprzemyślanych treści, które nie dają odbiorcom wartości.

🗨 Dodawanie wpisu i zostawianie go — ignorowanie pojawiających się komentarzy, czy wiadomości.

🗨 Kupowanie obserwatorów — duża ilość obserwujących może robić wrażenie, jednak w długoterminowej perspektywie, zakup obserwatorów, którzy najczęściej nie będą autentycznie zainteresowani naszymi treściami, skończy się obniżeniem zasięgów.

🗨 Brak szczegółowych informacji — pozostawienie nieuzupełnionego profilu, co utrudnia potencjalnym klientom kontakt lub dotarcie do siedziby.

🗨 Niedodawanie relacji — są one bardzo dobrą metodą poinformowania np. o promocjach, wydarzeniach z życia firmy, czy zaangażowania odbiorców.

🗨 Niewykorzystywanie wszystkich możliwości i nowych funkcji — jak np. reels, które mogą zwiększyć zasięg i rozpoznawalność firmy.
____
I rozpalimy Twój marketing.
Social Media z duszą.
Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *