Uważaj na te mity na temat Facebooka!

Facebook jest jednym z największych i najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, ale nadal krążą wokół niego różne nieprawdziwe informacje.

Oto kilka najczęstszych mitów o Facebooku, które warto wyjaśnić:

◾ Facebook ma pełną kontrolę nad Twoimi danymi – Facebook zbiera tylko te dane, które użytkownicy dobrowolnie udostępniają, a także te, które są niezbędne do działania serwisu.

◾Facebook wykorzystuje Twoje dane w celach reklamowych – Facebook wykorzystuje dane tylko w celu personalizacji reklam, co oznacza, że reklamy są bardziej dopasowane do Twoich preferencji.

◾ Facebook nie dba o prywatność swoich użytkowników – Facebook stale udoskonala swoje zabezpieczenia i wprowadza nowe narzędzia, które pozwalają użytkownikom kontrolować swoje dane.

◾ Facebook jest tylko dla młodszych użytkowników – Facebook ma ponad 2,7 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie, w różnym wieku i z różnych grup społecznych.

◾Facebook to tylko serwis społecznościowy – Facebook jest platformą, na której możesz prowadzić biznes, sprzedawać produkty, reklamować swoją markę i wiele więcej.

◾ Facebook jest w pełni anonimowy – Facebook wymaga podania Twojego prawdziwego imienia i nazwiska, aby założyć konto i dąży do wykrywania fake kont.

Jednak niezależnie od tego, co jest mitem, a co nie, fakt jest taki, że Facebook pozwala budować świadomość marki i relacje z odbiorcami, czego rezultatem jest realizacja celów biznesowych.

Z jakimi mitami Ty najczęściej się spotykasz?

____

I rozpalimy Twój marketing.

Social Media z duszą.

Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *