Zdjęcie profilowe
|

Zdjęcie profilowe w Social Media

Jak powinno wyglądać swoje Twoje zdjęcie profilowe w Social Media

Często zauważałam, że marki osobiste zamiast swojego zdjęcia zamieszczają swoje logo – nie chowaj się za logo, to Ciebie chcę poznać, jaki jesteś, jak wyglądasz, to Twoja osoba wzbudzi moje zaufanie.

Jak powinno wyglądać Twoje zdjęcie profilowe?

 Osoby prowadzące swój biznes, powinny zadbać o jakość zdjęcia, jeśli nie sesja biznesowa, a nie upieram się przy takiej, o naturalne zdjęcia również przekonują, ale dobrej jakości. W niektórych sytuacjach, gdzie chcemy uniknąć kreacji, nawet zalecałabym naturalne, zdjęcia.

✔ Zastanów co chcesz przekazać tym zdjęciem, pamiętaj to jedna z pierwszych rzeczy na jaką zwróci uwagę Odbiorca. Czy jesteś biznesowy, czy relacyjny. Zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów, możemy zachęcić, ale również zepsuć pierwsze wrażenie.

 Atrybuty Twojej pracy – mały gadżet na zdjęciu, który jest związany z Twoją pracą, skróci drogę zastanawiania się czym się zajmujesz. Choć to kwestia gustu. Lekarz trzymający stetoskop  czy kobieta biznesu laptop.

 

 Tło
– jednolite – dość pospolite, jednak możesz swobodnie dodawać do niego grafikę np. napisy, czy cliparty. Co ma szczególnie znaczenie przy tworzeniu reklam
– w plenerze – jeśli chcesz się wyróżnić. Zdjęcia na tle przyrody, czy budynków na pewno przykują uwagę i będą nieoczywiste.
– na tle Twojej ścianki, czy rollapu – jeśli chcesz zaakcentować swoją firmę.
– w siedzibie, lub przed siedzibą firmy.
– nieoczywiste – jeśli chcesz być wyjątkowy.

 Czy się uśmiechać na zdjęciu? – jest to  na pewno zachęcające dla Odbiorcy, ale czy Ty taki jesteś? Czy taki chcesz się pokazać. Może pragniesz być tajemniczy? Na pewno zdjęcie z uśmiechem jest lepiej odbierane i zwiększa poziom zaufania. Jednak ważniejsze jest pokazanie prawdziwego Ciebie.

 Nie ukrywaj twarzy. Nie przysłaniaj przedmiotami. Nie chcesz, żeby ludzie na Ciebie patrzyli?

 Patrz w obiektyw, nie na bok – to jest rzecz, na którą często nie zwraca się uwagi, a ja mam zdanie, że ważna. Co myślisz o człowieku, który nie patrzy Ci w oczy?

Zdjęcie profilowe to wizytówka Twojej osoby w Internecie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *