Marka_Osobista
|

Autentyczna marka osobista

Autentyczna marka

Zajmuję się tym tematem, ponieważ ma wpływ nie tylko na markę osobistą, ale i jakość życia.

Wpis oparty o wiele smutnych historii.
Zebrałam moje obserwacje i doświadczenie w punkty.

Co powoduje bycie nieautentycznym?

✔️Niezadowolenie z życia osobistego,

Brak wewnętrznego poukładania, chęci przykrycia, zakładanie masek przed innymi, udawanie, że wszystko jest w porządku. Składa się na to wiele, różnych czynników…

✔️Strach

Obawa, że świat nie przyjmie ludzi słabych i z problemami.

✔️Oszukiwanie samego siebie

Kłamstwo powtarzane wiele razy, staje się prawdą.

✔️Nie znajomość siebie

Przyjmowanie wzorców innych jako własnych. Wpływ bodźców zewnętrznych na naszą rzeczywistość.

✔️Udawanie kogoś innego

Gdyż wydaje nam się, że cechy, które nie są nasze będą bardziej atrakcyjne dla otoczenia.

Nie akceptowanie siebie. Brak poczucia wartości.

✔️Zamiatanie problemu pod dywan

zajęcie się mechanicznie pracą lub innym zamiennikiem, automatyzm. Do czasu…

✔️Rezygnacja ze swoich pasji

Dbania o siebie, życie za szybko, wyłącznie konsumpcyjnie, lub uwaga pokazywanie ich, żeby dać wrażenie np. na FB jacy to jesteśmy fajni. Czy jednak właśnie to lubimy?

✔️Nadmierny kult jednostki silnej

Lubimy takich ludzi, imponują nam, lgniemy do nich, czy też potrzebujemy ich do zmiany, działania, nauki, inspiracji. Nie wierzę w idealność i herosów. Otoczka budowana, kreacja, sprawia, że w końcu czujemy się fatalnie. Ci, którzy w to wierzą, a często i ci, którzy kreują. Gdyż maska i ciągła gotowość do sztucznie wywoływanej inspiracji czy euforii męczy, jak również kłamstwo. Paradoksalnie, przez niektórych jest to robione z powodu punktów powyżej. Nie sprzedam jeśli nie będę pokazywać jaki jestem super. Czy tak nas zresztą nie uczą?

W przypadku tych pierwszych powstaje fałszywy obraz. Bo płytka motywacja jest na chwilę. Wszyscy są super, realizują cele, mają kasę, klientów, tylko nie ja. Boimy się prawdy, nie umiemy jej podźwignąć. Prawda wywołuje często w nas negatywne emocje, od których uciekamy. Często nie rozumiemy, że nie musimy być jak innymi.

✔️Niezadowolenie z życia zawodowego

Nie lubimy swojej pracy lub traktujemy ją po czasie jako przykry obowiązek. Widzisz panią na kasie, mówisz jej dzień dobry, a ona odpowiada prawie spier.. I już wiesz, że jest tu za karę. Myślisz, musisz tkwić w tym zawodzie, nie widzisz wyjścia.

✔️Iluzja Social Media

Uważamy, że nie wszystko jest do publikacji, wychowani jesteśmy w przeświadczeniu, że brudy pierze się w domu. Autentyczność nie oznacza publikowania wszystkiego. Choć kreowanie, zakładanie masek, nie jest wyjściem i rozwiązaniem, świat iluzji jest widoczny w Social Media, prawie wszyscy są szczęśliwi, bogaci, pracowici itd. Jest on nieunikniony według mnie, często niezamierzony, przecież nie pójdziesz na FB i nie powiesz, że masz długi czy pokłóciłeś się z żoną. Dobrze jest się nauczyć dystansu do rzeczy publikowanych i czytanych.

✔️Powierzchowny obraz

Często przekazywany obraz przez trenerów, coachow, mówców jest powierzchowny, bez sięgania głębiej. To nie jest nawet źle, to nie terapeuci czy psycholodzy. Każdy co innego potrzebuje. Jednym wystarcza nastawienie na cel, innym głębia i duchowość. Tym drugim z reguły trudniej.

Czy można budować markę kreując.

Nie wiem. Pewnie można, niektórzy uważają, że to naturalne i dobrze im z tym.

Wyznaję zasadę. Żyjmy w zgodzie z sobą. I sentencję: żyj i pozwól żyć innym jak chcą, nawet jeśli jest to życie niewygodne czy niezgodne z moimi wartościami i mam wewnętrzną niezgodę na fałsz.

Każdy ma inny kodeks wartości lub nie, to też jest wybór. Maska dla każdego, znaczy co innego. Jest dużo osób spełnionych, szczęśliwych i tych nie do końca. Dla niektórych ten wpis to dyrdymały (i ok), dla innych poważny problem, są obok Ciebie.

Tym drugim właśnie dedykuję ten post.
Jeśli jesteś nieszczęśliwy i udajesz, że tak nie jest, budujesz markę osobistą, ludzie i tak będą wiedzieć, że coś jest nie tak. I jak długo tak można?

Dziś wiem, że każdy sam wybiera swoją drogę i do zmian dojrzewa również sam, jednak jeśli ten wpis pomoże choć jednej osobie, coś otworzy, będę szczęśliwa.

Jak chcesz żyć, budować życie zawodowe?

Można zmienić. Niektóre rzeczy wymagają pracy i nie są jak ja to mówię na pstryk. Jednak inne jak powrót do pasji, a nawet zmiana pracy, dużo szybciej.

Ty decydujesz, sam przeżyjesz życie.

Można inaczej.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *