ebook

Jak napisać ebooka?

Jak napisać ebooka?

W tym tygodniu miałam przyjemność czytać ebooka, będącego  inspiracją wpisu.

Po pierwsze obalam mit pt.: zrób ebook, następnie reklamy na leady, czyli np. adresy mailowe, dzięki temu zbudujesz bazę mailingową. Wiele osób ma specjalną skrzynkę do spamu, gdzie trafiają tego typu maile, po odebraniu prezentu. 😉

Dzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Na co powinieneś zwrócić uwagę tworząc ebooka?

Ebooki przychodzą różne, dziś przyszedł w pięknym kolorze fuksji, z białym tekstem. I niestety trudno się to czytało, przez rażący odcień. Mój umysł był tak rozproszony, że nie mogłam skupić się na treści.

Aby Twój ebook był skuteczny i zdobył wiernego czytelnika bloga, lub zachęcił do sprzedaży, warto pamiętać o kilku zasadach:

Jak napisać ebooka?
W tym tygodniu miałam przyjemność czytać ebooka, będącego inspiracją wpisu.

Po pierwsze obalam mit pt.: zrób ebook, następnie reklamy na leady, czyli np. adresy mailowe, dzięki temu zbudujesz bazę mailingową. Wiele osób ma specjalną skrzynkę do spamu, gdzie trafiają tego typu maile, po odebraniu prezentu 😉

Dzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Na, co powinieneś zwrócić uwagę, tworząc ebooka.
Ebooki przychodzą różne, dziś przyszedł w pięknym kolorze fuksji, z białym tekstem. I niestety trudno się to czytało, przez rażący odcień. Mój umysł był tak rozproszony, że nie mogłam skupić się na treści.

Aby Twój ebook był skuteczny i zdobył wiernego czytelnika bloga, lub zachęcił do sprzedaży, warto pamiętać o kilku zasadach:

✔️ Twórz ebook na przyjaznym tle. Z mojej perspektywy, wolę jasne, z ciemnymi literami, niż ciemne z białym drukiem. Ciemne tła, przytłaczają i mniej otwierają czytelnika.

✔️ Sprawdź błędy ortograficzne, gramatyczne, stylistyczne i uwaga także literówki oraz sklejania wyrazów, nadmierne spacje. Bardzo często się o tym zapomina.

✔️ Ebook powinien być smaczny graficzne, ponieważ pierwsze wrażenie robi się raz i przyjemniej się go czyta. Zadbaj grafika i zdjęcia były dobrej jakości. Nie pobieraj je z darmowych banków zdjęć, bardzo często powtarzają się w różnych publikacjach.

✔️ Spełniaj obietnice. Ktoś przychodzi po konkretną wiedzę, a otrzymuje kilka byle jakich stron. Tak masz mail, ale nie zachęcisz potencjalnego klienta.

✔️ Nie rób zbitku tekstu, ponieważ niestety duża ilość zniechęca czytelnika, a coraz mniej lubimy czytać i mamy na to mało czasu. (choć to wymówka)

✔️Przy zapisie po odbiór ebooka, nie proś o zbyt wiele danych, ponieważ to zniechęca potencjalnych odbiorców, którzy boją się lub nie chcą dzielić się takimi informacjami. Jeśli muszą poświęcić dużo czasu, zniechęcają się i nie dochodzi do pobrania publikacji.

✔️Pisz o tym, na czym się znasz, przekazuj swoje wartościowe treści, nie duplikuj innych.

To tworzenia pięknych ebooków możesz skorzystać z narzędzia.

Google Slides

https://www.google.pl/intl/pl/slides/about/

Warto też zmniejszyć jego objętość, możesz to zrobić tu:

Zmniejszenie PDF i połączenie PDF

https://smallpdf.com/pl

Podobne wpisy

3 komentarze

 1. Zabawne, ze dajesz rady o niepopelnianiu bledow, a tych, zwlaszcza interpunkcyjnych , jest w Twoim tekscie masa!;)

  1. W tym tekście nie ma żadnej uwagi na temat, nieomylności. Błędy są ludzkie, normalne, dzięki temu się uczymy :).
   Akceptuję je i u innych.

   Jako, że dałeś mi feedback, pozwolę sobie również dać. Interpunkcja po wyrazie bez spacji.;)

   Wysyłam moc energii, pozytywnej 🙂

 2. hej .chciałabym zacząć swoją przygodę z ebookiem. bardziej wolałabym pisać na temat relacji damsko-męskich myślisz, że to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *