Perfekcjonizm na social mediach.

Wiele osób na samą myśl o konieczności stworzenia wpisu na social media przechodzą ciarki lub czują automatyczną niechęć. Często jest to związane z wcześniejszymi doświadczeniami i skojarzeniem tego procesu jako czegoś długotrwałego, wymagającego i zwyczajnie nieprzyjemnego. Oczywiście publikowanie w mediach społecznościowych to czynność, w której można nabrać wprawy, jednak są małe szanse na to, jeśli podchodzi się do niej z negatywnym nastawieniem i unika niczym ognia.

Przyczyną tego, że Twój proces twórczy trwa tak długo, może być nadmierny perfekcjonizm — ciągle poprawiasz, zmieniasz, zaczynasz od nowa. Prawda jest jednak taka, że idealny post nie istnieje! Dlaczego? Bo, mimo że chcesz trafić do określonej grupy docelowej, to jednak składa się ona z różnych osób — każdy ma swój gust, doświadczenia, preferencje. Tak więc komuś będzie się podobać, komuś nie.

Skoncentruj się na tym, aby wpis przekazywał daną wartość i pasował do Twojej marki — zarówno pod kątem tekstu, jak i grafiki…i publikuj, bez tysiąca zmian 🙂

Lepszy nieidealny post, ale dodany, niż taki, który pozostaje tylko koncepcją.

Jeśli nie masz głowy do tworzenia, frustruje Cię cały proces, to pamiętaj, że z miłą chęcią pomożemy! Zapraszamy!

____
I rozpalimy Twój marketing.
Social Media z duszą.
Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *