pewność siebie

Pewność siebie w biznesie

Pewność siebie w biznesie

Spojrzysz na osobę i wiesz.
Uśmiecha się, stoi pewnie, ubrana w garnitur.

A Ty wiesz. Nie przekonuje Cię.

Ludzie są w stanie ocenić Twoją pewność siebie, czy czystość intencji, poprzez niewerbalny przekaz.

Niepewność siebie nie da się przykryć strojem czy kreowanym wizerunkiem. W biznesie bardzo ważnym, jednak nie załatwiającym wszystkiego.

Na niewiele to się zda, jeśli nie zaczniesz od środka, od siebie.

I nie jest to łatwy proces.

Wiarę w siebie pomoże Ci zbudować:

✔️Akceptacja własnych zasobów, zrozumienie możliwości. Często na siłę chcemy wydobyć z siebie talenty, których nie mamy, zamiast pracować nad posiadanymi.
✔️Trening mentalny, rozmowa z własnym ja, mówienie do siebie o szacunku i miłości. Codziennie stań przed lustrem i mów do siebie o akceptacji, szacunku.
✔️Wiedza i rozwój – wchodzenie na wyższy poziom, coraz większa posiadana wiedza i doświadczenie, buduje Twoją pewność, umacnia pozycję na rynku, Twoja wiedza sprawia, że zaczynasz się dobrze czuć w roli eksperta.
✔️Pokonywanie trudności – każde doświadczenie, każde wykonane zadanie związane z tym, każde zwycięstwo, powoduje, że uczysz się i zdobywać pewność siebie. Pokonywanie barier buduje Ciebie.
✔️Sukcesy – to, że się Tobie udaje, wzmacnia Twoją pewność siebie.
✔️Pozytywny wpływ otoczenia – szukaj osób wokół Ciebie, co wspierają, nie oceniają i nie krytykują. Są w każdym momencie Twojego życia i w chwilach złych i tych dobrych.
✔️Terapia – jeśli sam nie jesteś w stanie sobie pomóc, pewne rzeczy wymagają przepracowania, np. bolesna przeszłość, wpływająca na jakość życia, skorzystaj z pomocy. Wychowanie, stereotypy, bardzo wpływają na postrzeganie siebie.

Wiara w siebie czyni cuda

Wiara we własne możliwości odpowiada w dużym procencie za podejmowanie wyzwań, relacje czy rozwój. Mimo potencjału, przez jej brak, z wielu zadań rezygnujemy czy wykonujemy gorzej. Warto pracować nad jej wzmocnieniem.

 Pozytywne myślenie

Myślenie o tym, że jest się niedostatecznie dobrym, powoduje, że takim się jest.Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, zabija potencjał. Czując się bezwartościowy taki pokazujesz się światu. Nie wykrzeszesz z siebie maksimum możliwości. Jeśli ktoś mówi Ci, że jesteś beznadziejny to tylko jego opinia, nie Ty.

Wiara w siebie odpowiada w dużym stopniu za sukces, dokonuje niemożliwego, które okazuje się, często istniało w naszej głowie.

Umniejszające otoczenie

Jeśli ktoś depcze Twoją wiarę, pomyśl jak musi być mały, żeby to robić. A Ty jaki silny, żeby to znosić, więc na tyle silny, żeby mu na to nie pozwolić.

Istnieje dwóch zabójców naszego potencjału, Ty i Twoje przekonania oraz umniejszające otoczenie.

I tylko jeden zwycięzca, Ty. Ponieważ tylko Ty, sobie i innym możesz nie pozwolić odebrać wiary.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *