Dlaczego identyfikacja wizualna jest tak ważna?

Nie ma co się oszukiwać — jesteśmy wzrokowcami, a przy natłoku zewsząd napływających do nas informacji, łatwiej nam zapamiętać obrazy. Tu swoją rolę w promocji i budowaniu wizerunku marki spełnia identyfikacja wizualna. Czym jest?

To nie tylko logo czy kolorystyka. To kompleksowy zestaw elementów wizualnych, które tworzą niepowtarzalny charakter marki, pozwalając jej na wyróżnienie się.

Dlaczego jest tak ważna? 🤔

✔Konsekwentne stosowanie jednolitych elementów i kolorów zwiększa rozpoznawalność marki na tle konkurencji.

✔ Spójna identyfikacja wizualna dodaje profesjonalizmu, który przekłada się na zaufanie potencjalnych klientów.

✔ Pozwala komunikować się bez użycia słów, gdyż często podświadomie odbieramy, chociażby znaczenie poszczególnych kolorów, jak np. zielonemu przypisujemy spokój i harmonię, a kolor żółty z ciepłem oraz pozytywną energią.

✔ Podkreśla tożsamość marki — zastosowanie odpowiednich elementów, kolorów i znaków pozwala wizualnie zaprezentować założenia, misję i ogólny charakter marki.

✔ Oszczędność czasu — mając gotową identyfikację wizualną, nie trzeba się zastanawiać nad całym pomysłem na publikację.

✔ Lepsza relacja z marką — gdy wychodzi ona jedynie ze sfery koncepcji i nabiera realnych, powtarzalnych cech, my jako właściciele, czy też pracownicy mogą poczuć większą przynależność, a więc i wzrasta zaangażowanie.

O czym warto pamiętać? 🤔

🔹 Niezwykle ważna jest konsekwencja! Dobrze trzymać się wyznaczonych elementów, a ewentualne zmiany wprowadzać stopniowo, ponieważ odbiorcy ich zwykle nie lubią.

🔹 Przed przystąpieniem do stworzenia identyfikacji wizualnej warto się zastanowić nad tym, co ma przekazywać, czym jest marka i jakie ma wartości. Należy również się zastanowić, do kogo chcemy dotrzeć, kto jest grupą docelową oraz co wpisze się w ich gust.

🔹 Na samym początku można poszukać inspiracji, czy to na portalach jak np. Pinterest, czy to u konkurencji, nie należy jednak kopiować, ponieważ identyfikacja wizualna powinna być oryginalna i autentyczna.

Potrzebujesz nadać swojej marce wyjątkowy, niepowtarzalny charakter? Zapraszamy, stworzymy dla Ciebie identyfikację wizualną!

____

I rozpalimy Twój marketing.

Social Media z duszą.

Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *