Po co Twojej marce responsywne logo?

Czym jest logo i dlaczego warto je posiadać, większość osób wie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje możliwość udoskonalenia tego elementu. Czy słyszałeś/aś o responsywnym logo? Jeśli nie, to pora to zmienić!

👉 Termin „responsywność” odnosi się do zdolności dostosowania się do różnych warunków, co w przypadku logo oznacza, że jest ono elastyczne i w zależności od kontekstu, w którym marka się pojawia, może przybierać inną formę. Oczywiście styl w dalszym ciągu nawiązuje do ogólnego wizerunku.

Przykładowo marka będzie miała inne logo na stronie internetowej, inne na produktach, a inne na formalnych dokumentach (np. umowach pracowniczych).

A dlaczego warto pomyśleć o stworzeniu takiego logo? 🤔

Odpowiedź jest prosta. Responsywne logo zapewnia spójną i rozpoznawalną identyfikację wizualną marki, niezależnie od tego, gdzie jest prezentowane. Firma może w profesjonalny sposób budować świadomość odbiorców, a logo będzie dobrze się prezentować na różnych rozdzielczościach ekranów, w różnych formatach, proporcjach i sytuacjach. Jest to także element, który może dać przewagę nad konkurencją i pozwolić się wyróżnić na tle innych.

____
I rozpalimy Twój marketing.
Social Media z duszą.
Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *