|

Jak usprawnić tworzenie contentu?

Wiele osób ma trudność z regularnym prowadzeniem konta w mediach społecznościowym, a systematyczność jest kluczowa do budowania zaangażowanej społeczności i rozpoznawalności marki.

Na przeszkodzie stoi zwykle nadmierny perfekcjonizm, ograniczony czas, czy brak pomysłu. Zatem jak ułatwić sobie proces twórczy?

🗯 Twórz miesięczne plany publikacji – uwzględnij w nich tematykę i rodzaj publikacji (np. edukacyjna, humorystyczna), nietypowe święta i dni ważne dla branży. Zastanów się nad wstępnym pomysłem na grafikę lub wideo. Całość zapisz i z wyprzedzeniem zaplanuj daty.

🗯 Nie odkładaj na ostatnią chwilę – często działanie pod presją czasu sprawia, że mamy pustkę w głowie. Jeśli będziesz mieć chwilę, to postaraj się stworzyć treści na zapas, zgodnie z planem.

🗯 Nie musi być idealnie – wpis w mediach społecznościowych to nie sprawdzian! Nie chodzi o to, aby zupełnie zignorować podstawowe zasady ortografii, czy składni, ale o to, by nie czepiać się siebie o każdy detal.

🗯 Korzystaj z aplikacji i programów – obecnie dostępnych jest wiele programów, które pomagają w tworzeniu contentu. Przykładowo: Chat GPT, Ortograf, czy chociażby strony dobierające hasztagi.

🗯 Szukaj inspiracji – przeglądaj profile branżowe, sprawdzaj aktualności, inspiruj się zagranicznymi profilami. Nie musisz się ograniczać, jednak pamiętaj, aby nie kopiować!

A jeśli nie masz czasu na prowadzenie swoich kont, to serdecznie zapraszamy do współpracy! 🙂
____
I rozpalimy Twój marketing.
Social Media z duszą.
Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *