Ban na Instagramie – na to uważaj!

Posiadanie konta na Instagramie, niezależnie, czy jest ono prywatne, czy firmowe, wiąże się z zaakceptowaniem regulaminu serwisu — a ten zawiera szereg wytycznych co do nieakceptowanych działań, które mogą skutkować ograniczeniem lub nawet usunięciem konta.

Czego należy unikać na Instagramie, by nie otrzymać Bana?

🚫 Spamowania — lepiej postawić na jakość, nie ilość. A jeśli zależy nam na dotarciu do większej grupy odbiorców, to korzystniejsza będzie inwestycja w reklamę niż nadmierne wysyłanie wiadomości, czy komentarzy.

🚫 Mowy nienawiści — stosowanie komunikatów lub grafik, które okazują brak szacunku innym. Może to być dyskryminacja, rasizm, obrażanie, czy podjudzanie innych do takich zachowań.

🚫 Nagości i treści 18+ – Instagram jest platforma, z której korzystają osoby w różnym wieku, niestety czasem także dzieci.

🚫 Brak praw autorskich do publikowanego contentu — korzystanie z materiałów od innych osób, na co nie otrzymało się ich pozwolenia, może skończyć się blokadą.

🚫 Używanie botów — Instagram nie uznaje nieuczciwych praktyk, a stawia na budowanie prawdziwego zaangażowania. Lepiej unikać więc kupowania obserwatorów, czy polubień.

Nieodpowiednie treści oraz nieprzestrzeganie regulaminu są wykrywane zarówno przez algorytm platformy, jak i posty takie mogą zostać zgłoszone przez innych użytkowników. Niestety odkręcić taką sytuację jest niezwykle trudno, warto więc stosować się do regulaminu.

____
I rozpalimy Twój marketing.
Social Media z duszą.
Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *