Dlaczego nie zarabiasz?

Dlaczego nie zarabiasz w swoim biznesie?

Dlaczego nie zarabiasz w swoim biznesie?

Pamiętam czasy, kiedy w swoim biznesie nie szło mi zbyt dobrze i nie chciałam płacić innym za swoje usługi, szukałam osoby, które pomogłyby mi za darmo.

Dziś rozumiem, że każdy biznes chce zarabiać, za swoje usługi, wiedzę, poświęcony czas należą mu się pieniądze.

Pytanie, co się dzieje w twoim biznesie, że nie zarabiasz pieniędzy?

Znalazłam kilka przyczyn dlaczego nie zarabiasz w swoim biznesie. Pomijam argument wykorzystywania. 

Jak zarobić?

 Na jaką kwotę dochodu jest nastawiony Twój umysł. Czy jest to 500 zł, 2000 zł, 10000 zł, a może milion. Okazuje się, że mentalne ustawienie umysłu na określoną kwotę powoduje, że przychodzi obfitość właśnie w takiej ilości. Jeśli więc uważasz, że zarabianie pieniędzy jest ciężkie, trudno ci przychodzi, dokładnie tak się dzieje, a ty swoimi działaniami doprowadzisz do tego, żeby wszystko było trudne, a pieniędzy nie ma lub bardzo szybko je tracisz..Popracuj nad umysłem i afirmuj swoją wartość, wyrzuć niewspierające przekonania na temat pieniądza, które blokują Cię.

 Dawanie i rozdawanie. Jestem zwolenniczką pomagania, jeśli masz takie możliwości i nie jest ono kosztem Ciebie. Tymczasem bardzo często rozdajemy swój czas za darmo, chcąc pomagać lub nie potrafiąc poprosić o pieniądze. Czas ucieka nam przez palce, a pieniędzy mamy coraz mniej. Pamiętaj, że czas jest również Twoim kosztem. Zwróć uwagę na równowagę, ile dostajesz, tyle powinno do ciebie wrócić, bo jeśli tego nie zachowasz, wkrótce po pierwsze będziesz miał problemy finansowe, po drugie Twoja energia wyczerpie się, Twoja misja gdzieś ucieknie. Jest różnica między pomaganiem, gdy masz takie możliwości a rozdawaniem siebie.

 Efektywnie wykorzystanie czasu w swojej pracy. Sprawdź, być może tracisz go na niepotrzebne rzeczy, na przykład zbyt długą rozmowę z klientem, rozpraszacze, jak Social Media.

 Niedoszacowanie cen – za niskie stawki. Praca, która się nie opłaca. Strach przed rezygnacją nieopłacalnych projektów, że innych nie znajdziesz. A może Twój produkt, usługa nie jest potrzebna na rynku, lub nie opłaca się jeśli policzysz koszty?

 Misja – jestem zwolenniczką pracy z misji, głębokiej motywacji, która niesie, napędza do działania, przekonuje i porywa odbiorców. Czy ją posiadasz, czy masz powołanie do pomocy ludziom, a nie mechanicznego zarabiania pieniędzy. Każdego dnia wstajesz z nowymi pomysłami, z motywacją, wiarą i zaangażowaniem. Czy masz czystą intencję, która oddaje dobrą energię?
Pomyśl, poszukaj swojej misji.

Skąd te punkty? Wszystkie mnie dotyczyły, jeśli dziś przychodzisz do mnie i nie masz za co zapłacić, wiem, co ja w sobie przepracowałam, co mi pomogło i dzielę się. Jeśli potrzebujesz przepracować problem braku pieniędzy, zapraszam na konsultację.

Czy coś dodasz do tej listy?

Dlaczego nie zarabiasz w swoim biznesie?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *