kolory_marki

Jaki kolor wybrać przy tworzeniu marki firmy?

Jaki kolor wybrać przy tworzeniu marki firmy?

 

Wiele można przeczytać o marce osobistej. Dzisiaj chciałam napisać jednak o czymś innym, wydaje mi się nieco pomijanym, a mianowicie o kolorach w biznesie. Kolor strony, a w szczególności logo będzie z nami, przez długi czas, a zmiana kolorów marki jest trudna i często wymaga wielu zabiegów reklamowych. Poza tym dla naszych klientów, zmiana wizerunku może nie być dobrze odebrana. Pomyśl jak Ty gdy wchodzisz na stronę ulubionego sklepu, a tam zamiast spokojnego niebieskiego zastajesz zielony i na dodatek okienko, zapłać za zamówienie jest po prawej stronie, a nie lewej . Ja do dziś nie mogę się przyzwyczaić do „łowickiej” stylistyki pewnego banku:). Większość z nas lubi powtarzalność.

Jest kilka rzeczy, o których lepiej pamiętać przed wyborem koloru, stylistyki logo i strony, czyli kolorów marki firmy.

 Kolor na stronę czy logo musisz Ty też lubić. Będziesz na nią patrzył kilka razu dziennie  Jeśli grafik mówi Ci, pomarańczowy jest kolorem spokojnym i lubianym, ale Ty go nienawidzisz, to nie rób sobie logo w tym kolorze. Ponieważ po pierwsze, to ma przedstawiać Twoją osobę i być autentyczne, po drugie masz dobrze się czuć z Twoją wizytówką.
 Sprawdź i przeanalizuj znaczenie kolorów, spójrz na kolor czerwony, dobrze sprawdza się w przyciskach aktywizujących do działania, ale zbyt duża ilość na stronie może zniechęcić do przebywania tam użytkowników, ponieważ jest to kolor bardzo zdecydowany, a nawet agresywny. Jeśli Twoja strona nie ma ma być tak mocna w odbiorze, dobrze go zrównoważyć spokojniejszymi kolorami. Zachowaj równowagę między tym co Ty lubisz, a preferencjami użytkowników, ponieważ to oni będę Twoimi odbiorcami.
Sprawdź konkurencję, nie rób kolejnej takiej samej strony w tej samej tonacji. W dzisiejszych czasach, konkurencja jest wszechobecna, a Twoją jedyną szansą jest wyróżnienie się.

Znaczenie kolorów

  • Niebieski kojarzy się z zaufaniem.
  • Czerwony, stosowany jest kiedy chcemy położyć nacisk na emocje, impuls, gorące wrażenie.
  • Biel wyraża czystość, perfekcjonalizm, spokój.
  • Żółty to kolor optymizmu, często stosowany dla ożywienie i ocieplenia kolorystyki.
  • Zieleń to barwy ekologii i również zaufania.
  • Pomarańcz to energia, ciepło i żywiołowość.
  • Czarny to autorytet i luksus.
  • Granat to kolor biznesu.

To jaki jest Twój kolor?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *