Masz słabe zasięgi? Sprawdź to!

Jeśli regularnie publikujesz na mediach społecznościowych, jednak nie możesz się wybić i dotrzeć do oczekiwanej ilości odbiorców, to może pojawić się frustracja i zniechęcenie do dalszego działania. Jednak zanim tak się stanie, sprawdź, czy nie popełniasz błędu w poniższych obszarach 👇👇

💡 Treści — monotonne, nieinteresujące lub niezrozumiałe nie przyciągną uwagi odbiorców, a tym bardziej nie zachęcą do obserwowania. Postaraj się o różnorodne formy — od edukacyjnej, przez humorystyczną, przez inspirującą, aż po sprzedażową.

💡 Wizerunek — czy Twoja marka ma spójną identyfikację wizualną? Dzięki niej może lepiej zapaść w pamięci odbiorców, a dodatkowo nie tworzyć wrażenia chaosu.

💡 Jakość materiałów — bardzo ważne, aby przesyłane grafiki, czy filmy były dobrej jakości, ponieważ ludzie zniechęcają się do oglądania kiepskiego contentu.

💡 Grupa docelowa — czy wiesz, do kogo kierujesz treści? Dobrze określić odbiorcę idealnego (kim jest, czym się zajmuje, jakiego języka używa, jakie ma problemy, czy marzenia).

💡 Reklama — obecnie bez niej niestety bardzo trudno uzyskać popularność. Pamiętaj jednak, że stanowi ona jedynie pomoc, a pozostałe treści powinny być wartościowe.

💡 Interakcje — czy odpisujesz na wiadomości, komentarze, angażujesz się u innych? Może to polepszyć relacje z odbiorcami.

💡 Trendy i funkcjonalność aplikacji — platformy bardzo często dodają różne nowe funkcje dla użytkowników jak np. ankiety na Instagramie. Poszukaj nowych możliwości i przetestuj je.

A jeśli czujesz, że prowadzenie mediów społecznościowych Twojej marki nie jest dla Ciebie, a wolisz ten czas poświęcić na jej rozwój, to zapraszamy ☺
____
I rozpalimy Twój marketing.
Social Media z duszą.
Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *