Czy warto korzystać z kanałów nadawczych na Instagramie?

💭 W dzisiejszych czasach social media często są linią pierwszego kontaktu z potencjalnymi klientami, co wynika z tego, że dużą część naszego życia przenieśliśmy do świata online, a wiele z nas zwyczajnie woli załatwiać różne sprawy z poziomu smartfona lub laptopa.

💭 Często jesteśmy także w stanie bardziej zaufać firmie, na którą natkniemy się w social mediach i widzimy jej aktywność, niż gdy zobaczymy samą stronę internetową — ma to oczywiście związek z pozytywnymi doznaniami wzbudzonymi przez ciekawe treści na profilu marki oraz nasze zaangażowanie emocjonalne.

💭 Instagram pozwala pójść o krok dalej i bezpośrednio komunikować zainteresowanym obserwatorom istotne treści, bo jak wiadomo — czasem algorytm wyświetlania nowych publikacji na stronie głównej jest niewystarczający.

💭 Kanały nadawcze działają trochę jak newsletter, pozwalają w łatwy sposób podzielić się różnymi rodzajami treści (np. zdjęciami, informacjami o promocjach, kulisami pracy, czy innymi aktualnościami). Finalnie umożliwia to zwiększenie lojalności i zaangażowania odbiorców — oczywiście, jeśli nasze treści będą dla nich interesujące. To również szansa na lepszą widoczność treści na profilach obserwatorów, a więc kanał wspiera algorytm. Przełożyć się to może też na większą sprzedaż.

Korzystacie z kanałów nadawczych?
____
I rozpalimy Twój marketing.
Social Media z duszą.
Zapraszamy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *