emocje
|

Jak emocje wpływają na Ciebie i Twój świat

Emocje kształtują naszą rzeczywistość.
To od nich zależy, jak widzimy świat, działamy, czujemy się ze sobą i z innymi.

Energia emocji wpływa na przestrzeń wokół nas. Dobra i pozytywna przynosi pozytywne zmiany wokół i ludzi, wraca do nas. Negatywna energia, na niepozytywne zdarzenia. Brak mocy, konsekwencji, toksyczne relacje.

To prawda. I ja tam byłam, jestem.
Pamiętam, że zawiesiłam się na tym i gdy tak nie było, miałam pretensje do siebie. Za negatywne emocje, przecież ja mam na nie wpływ, ja mogę kształtować swoją rzeczywistość?

Przecież nie zawsze bywam pozytywna, a ode mnie zależy rzeczywistość.

Osoby z przeszłością, których umysł emocjonalny tkwił w niestabilnym środowisku, braku poczucia bezpieczeństwa, mają taką biochemię mózgu. Często wracają do emocji, które znają, strach, ból emocjonalny.

Lata tkwiły w schematach, mózg musi wyrobić nowe, dobre. Pracować na ścieżki neuronalne. Wraca do poprzednich schematów, szukając negatywizmu, jak narkotyku.

Nowe wymaga pracy.
✔️ Terapia, przepracowanie bolesnych zdarzeń, wypowiedzenie słów żalu. Przepłakane, oczyszczenie, utulenie, spojrzenie dorosłym, racjonalnym okiem, umysłem. Jeśli miałeś traumatyczne dzieciństwo, bardzo Ci pomoże, często jest konieczna. Warto się na nią zdecydować, by przeżyć swoje życie pięknie.
✔️ Racjonalna Terapia Zachowania, racjonalizowanie przekonań, nauka emocji i dostrzegania myśli, które je wywołują.
✔️Napełnianie: medytacja, oddech, zdrowe jedzenie, wdzięczność, oczyszczanie przez pisanie, kontakt z naturą.
✔️ Praca wewnętrzna, dobry dialog wewnętrzny, uważność na myśli i uczucia bez oceny. Praca na nowe przekonania. Bycie w tu i teraz.
✔️ Uwalnianie emocji, spotkanie wewnętrzne i czucie ich, do wyczerpania   energii. Przypomnij sobie zdarzenie, które wywołuje emocja, zamknij oczy, poczuj wewnętrzne, fizyczne odczucie, bez nazywania, szukania źródła. Odczuwaj i oczekuj zmniejszenia natężenia. Powtarzaj. Technika ma nazwę uwalnianie emocji Hawkinsa.
✔️ Uwolnienie fizycznie. Przeszłe i teraźniejsze emocje są zapisane w ciele. Fizjoterapeuta, masaż, ćwiczenia, maty z jeżykami, rolowanie, pomagają je uwolnić.

Nie czekaj i nie frustruj się wynikiem, że źle się czujesz. Lata trwał taki stan, Twój umysł nauczył się szukać negatywizmu. Zachwiane poczucie wartości przez środowisko nie pomaga. Jeśli własny obraz jest niepozytywny, krytykujesz się, oceniasz, masz wyrzuty sumienia. To wpływa na Twoje emocje również. Jeśli masz nieprzepracowaną przeszłość, żal zatruwa Cię od środka, wytwarza chemię umysłu jaką zna i szuka. Nowe wymaga czasu, konsekwencji. Któregoś dnia poczujesz się lepiej. Pamiętaj, wszystkie emocje będą do Ciebie przychodzić, nawet jeśli będziesz pracować nowe nawyki emocjonalne. Zdarzą się okresy smutku, który często przychodzi żeby organizm się zregenerował lub informuje o czymś, co się wydarzyło. Złość jest normalna  i mówi o tym, że ktoś przekracza Twoje granice, a strach przygotowuje organizm do obrony. Ważne, żeby emocje nie były destrukcyjne, byś je rozumiał.
Wychodził ze schematów toksycznych dla siebie. Projektowania zdarzeń,   dokładania sobie, krytykowania, by czuć się beznadziejnie. To jest do zmiany.

Świadomość emocji, inteligencja emocjonalna, to jedne z ważniejszych rzeczy, których nauczyłam się w życiu, ciągle coś odkrywam.

Warto zrozumieć swoje emocje, uczyć się pracować z nimi, by mieć wpływ na siebie i otaczającą rzeczywistość.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *