jak odnieść sukces
|

Jak osiągnąć sukces

Porzucić sukces, żeby go osiągnąć?

Czasem cel – zdobycie sukcesu, przesłania oczy, nie pozwalając go osiągnąć.

Czy zastanawiałeś się, po co właściwie Ci sukces i czym on jest dla Ciebie?

Pragniemy pieniędzy, bo trzeba utrzymać dom, żyć na odpowiednim poziomie?
Pragniemy stabilizacji, spokoju?
Potrzebujemy prestiżu, uznania?

Wszystkie trzy pragnienia mają swoją przyczynę, a często odpowiedzialna jest za to nasza przeszłość.

Wychowanie w biednej rodzinie, które przekłada się w dojrzałym życiu na dwa sposoby. Nie umiejętność życia inaczej lub postanowienie, ja nie będę tak żyć.
Nieco inaczej jest, gdy przeszłość związana jest z życiem w zasobnej w pieniądze rodzinie, spełnianie wszystkich zachcianek, często przekłada się to w nieumiejętność przystosowania się do skromniejszego życia w przyszłości.

Zdobywanie rzeczy materialnych, ma sprawić, że poczujemy się szczęśliwi, spełnieni tylko, że gdy ich czar mija, potrzebujemy kolejnych i następnego bodźca. W każdym przypadku rządzi nami niepokój i on jest właśnie odpowiedzialny za potrzebę stabilizacji.

Za przywiązanie do prestiżu, odpowiada poczucie wartości, ma nam zapewnić uznanie w oczach innych i swoich, potwierdzenie, że jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Być ważnym, wartym uwagi, tym samym poczuć się dobrze z samym sobą.

W gorączkę dążeń wkrada się desperacja. Zły doradca, gdyż przesłania naszą misję. Nie ma to nic wspólnego z konsekwencją. Desperacja jest bardzo wyraźna na zewnątrz, odczuwalna przez odbiorców, paradoksalnie sukces nie przychodzi.

Czym jest dla Ciebie sukces?

sukces

Dążenie do sukcesu nie jest niczym złym, nawet jeśli są nim powody opisane wyżej.

Jednak gdy masz misję, sukces nabiera innego znaczenia. Sukcesem jest wstawanie każdego dnia, z radością na wypełnienie, ludzie, którym pomagasz, wiedza, którą się dzielisz. Pieniądze są dodatkiem, środkiem do rozwoju i godnego życia, na które zasługujesz, nie rekompensują braków, ego czy pustki. Często obserwuję transformację, pracując z klientami nad marką z duszą i zmianę myślenia na temat sukcesu.

Bywa bowiem tak, że jeśli puścisz ciśnienie, przychodzi swoboda działania, pasja, radość. Tchnienie, pociąganie za sobą ludzi. Lekkość, wizja i szczera intencja.

Wówczas nadchodzi sukces, upragniony prestiż i pieniądze.

Tylko wtedy już ma dla Ciebie inny, głębszy wymiar #markizduszą

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *